Pszczelarskie czwartki w BUŁ

Pasjonujesz się pszczelarstwem? Interesują cię prozdrowotne właściwości miodu? A może pragniesz w przyszłości założyć własną pasiekę? Wszystkich zainteresowanych wiedzą na temat roli pszczół w życiu człowieka zapraszamy na „Pszczelarskie czwartki w BUŁ”.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 sierpnia w godz. 17.30-20.00 w strefie coworkingowej Biblioteki UŁ, a poprowadzą je pszczelarze ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej.

Prelekcje oraz dyskusje podczas spotkań będą m.in. odpowiedzią na pytania: jaki jest wpływ miejskich pasiek na lokalny ekosystem, jak przygotować się do prowadzenia pasieki, jakie są możliwości i rozwiązania prowadzenia pszczelego gospodarstwa przy współpracy nauki i praktyki. Pojawi się także wiele ciekawostek związanych z życiem pszczół oraz miodobraniem.

Warto wiedzieć, że pszczoły miodne zapylają ponad 300 gatunków roślin rolniczych, ogrodniczych i zielarskich. Jeden kilogram miodu (ok. 720 ml) to nektar z prawie 5 milionów kwiatów. Jedna rodzina pszczela w ciągu roku zapyla od 300 do 500 milionów kwiatów, zabezpieczając wydanie przez roślinę owoców do spożycia i dalszego rozmnażania.

Najbliższe spotkania: 18 i 25 sierpnia, godz. 17.30-20.00, strefa coworkingowa w Bibliotece UŁ. Wstęp wolny.