Kolażowe spotkanie bibliotek vol. 2

Jeśli lubicie stare grafiki i zdjęcia z XVIII-XX w., a do tego poezję i zabawę słowem zapraszamy już 19 maja o godzinie 17:00 do Mediateki MeMo.

plakat z terminem wydarzenia

Wydarzenie, które odbędzie się w MeMo przy ul. Moniuszki 5 przygotowała Biblioteka UŁ wspólnie z łódzką poetką Joanną Guzik, która poprowadzi warsztaty.

Na początku spotkania autorka opowie o swoim pobycie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, zobaczymy krótki film oraz wybrane kolaże Noblistki. Podczas warsztatów będzie można wykorzystywać specjalnie przygotowane fragmenty tekstów poetki oraz wydruki z Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Łódzkiego, a wśród nich m.in. czasopisma: „Adam i Ewa” (1935 r.), „Albumowy kalendarz Polski Satyryczny” (1896 r.), „Ananas. Dwutygodnik humorystyczny illustrowany” (1886 r.), „Biesiada humorystyczna” (1909 r.), „Bluszcz” (1933 r.), „Buffalo Bill: Bohater Dalekiego Zachodu” (1938) r. i wiele innych perełek z kolekcji zdigitalizowanych czasopism.

Dla każdego uczestnika zostanie przygotowany upominek od prowadzącej. Wykreujecie dzieła, które następnie zeskanujemy i za waszą zgodą wykorzystamy w naszej wirtualnej galerii. Gwarantujemy dobrą zabawę!

Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc jest ograniczona. Ważne! Na warsztaty mogą zapisać się osoby posiadające: Fiszkę, legitymację studencką UŁ, kartę biblioteczną BUŁ, Kartę Absolwenta UŁ.

Strona wydarzenia na facebooku.