WSTĘP

„15. SEMINARIUM OPEN ACCESS” - BIBLIOTEKA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Logo International Open Access Week

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego co roku zaprasza na „Seminaria Open Access” organizowane w ramach obchodów International Open Access Week.

Tydzień Otwartej Nauki — Open Access Week (OAW) — jest wydarzeniem globalnym, mającym na celu promocję otwartego dostępu do nauki i edukacji. Uniwersytety, uczelnie, instytuty badawcze, instytucje finansujące naukę, biblioteki i ośrodki analityczne wykorzystują ten czas do pozyskiwania wsparcia dla idei OA oraz podejmowania debat o ekonomicznych korzyściach z zastosowania nowych modeli organizacyjnych i biznesowych, które poszerzałyby zakres dostępu do wyników badań czy edukacji wyższej.

Od ponad dziesięciu lat upowszechniamy zagadnienia związane z otwartą nauką w Uniwersytecie Łódzkim. Co roku organizujemy Seminarium Open Access, podczas którego dyskutujemy o bieżących problemach związanych z wprowadzaniem otwartości w działaniach uczelni.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21–27.10.2024 r. pod hasłem „Community over Commercialization” — to kontynuacja ubiegłorocznej edycji.

 

SEMINARIUM OPEN ACCESS

Open Access Week 2024

Wkrótce informacje o tegorocznej edycji.

REJESTRACJA / WARSZTATY

Brak dostępnych wydarzeń