Uniwersytet Łódzki na 2. miejscu w turnieju "Bazuj” na EBSCO!

Biblioteka UŁ wzięła udział w turnieju dla bibliotek akademickich z całej Polski, które mają dostęp do e-zasobów EBSCO w ramach licencji krajowej pod nazwą Pakiet Podstawowy. BUŁ zajęła w turnieju 2. miejsce. Miejsce pierwsze przypadło Bibliotece Jagiellońskiej, a trzecie - Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego. 

czytelnia BUŁ widok z góryCzytelnia Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego.

Turniej “Bazuj” na EBSCO rozpoczął się 10 października, a zakończył 19 grudnia 2022 r. Był podzielony na 5 dwutygodniowych rund. Celem turnieju było przyjęcie przez bibliotekę kreatywnego i profesjonalnego podejścia do informowania odbiorców-użytkowników o dostępnych zasobach EBSCO. W mediach społecznościowych BUŁ pod hasłem #NaukaToTutaj opublikowano cykl postów przedstawiających poszczególne bazy.  

Podczas turnieju brano pod uwagę: łączną liczbę pobranych i wyświetlonych dokumentów z baz danych EBSCO ujętych w Pakiecie Podstawowym (w czasie trwania rundy), podzieloną przez liczbę użytkowników Biblioteki.

W ramach licencji krajowej EBSCO oferuje wszystkim instytucjom akademickim i naukowym w Polsce bezpłatny dostęp do pakietu podstawowego, w jego skład wchodzi 16 obszernych naukowych baz danych oraz EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowa baza prac dyplomowych i dysertacji.  

Szczegółowe informacje nt. baz EBSCO

Materiał: BUŁ