Dostęp testowy do bazy The Screen Studies Collection

Kolekcja oferuje kompleksowy przegląd aktualnych publikacji związanych z filmem i filmografią. Dostęp otwarty do 16.02.2024 r. dla studentów, doktorantów i pracowników UŁ.

THE SCREEN STUDIES Collection oferuje dostęp do:

  • AFI Catalog (AFI) ­– Katalog AFI to najważniejsze i wiarygodne źródło informacji o filmach amerykańskich. Obejmuje kompleksowo historię kina amerykańskiego od 1893 r. do 1975 r., w wersji pełnej lub krótkiej. 
  • Film Index Iternational (FII) – to główne źródło informacji o filmach wyprodukowanych we współpracy z Brytyjskim Instytutem Filmowym. Zawiera naukowe podejście do wszystkich dziedzin filmoznawstwa, od pierwszych filmów niemych po klasykę i najnowsze hity kinowe.  
  • FIAF International Index to Film Periodicals Database – Międzynarodowy indeks czasopism filmowych FIAF – baza zrzesza instytucje zajmujące się ratowaniem i konserwacją filmów. Zawiera Skarby z Archiwów Filmowych FIAF, wybór tomów referencyjnych i pełny tekst, do którego prowadzą linki ponad 60 czasopism oferujących szczegółowy indeks zasobów filmowych z epoki niemej z całego świata. 

Logowanie do The Screen Studies Collection

E-zasoby